Co se o nas pravi...
Aktuálně...
Napsal Karel   
Neděle, 08 květen 2016

Ondrášek v TV NOE

 

 

Milí Ondrášci, rodiče, všichni naši příznivci,

zveme Vás všechny ke sledování přímého přenosu pořadu "U cimbálu" večtvrtek 12.4. od 20h a také pořadu Sedmihlásky, ve kterém celý týden můžetevidět naše písničky "Vrbo, vrbo a A ja vim, něpovim".

Více v odkazech níže.

http://www.tvnoe.cz/porad/sedmihlasky-vrba-ja-vim-135-dil-0

http://www.tvnoe.cz/porad/u-nas-aneb-od-cimbalu-o-lidove-kulture-137-dil 

 

 

 

 
Zuzana Jurenkovájako jedna z "TĚCH NEJLEPŠÍCH Z ČECH, MORAVY A SLEZSKA S BROLNEM", aneb záznam z dalšího koncertu z koncertního cyklu Zpěvem k srdci
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ondrášek opakovaně získal Zvláštní ocenění na Národní přehlídce dětských folklorních souborů v Jihlavě
ajihl17.jpg  
Aktualizováno ( Neděle, 08 duben 2018 )
 
O ONDRÁŠKU...
Napsal Karel   
Sobota, 07 květen 2016

Horalské Lašsko. To je místo, krásná část Moravskoslezského regionu, oplývající působivou harmonií písní a tanců našich předků.

Při poslechu tóniky historických řádků písní a tanců Lašska se nabízí pohled do minulosti plné života a životních příběhů. Jsou podobné těm dnešním a právě tóny, harmonie a pohyb spojují časy minulé a současné, vytvářející obraz života mnoha generací, nazývané folklor.

Ondrášek... z lásky k folkloru, z úcty k tradici z práce, radostí i strastí v životech našich předků vznikl Ondrášek a zaujal tak své místo v kvetoucí základně folklorních souborů Lašska v září 2001. Od tohoto času je skupinou dětí, která se učí rozumět tradicím a zpracovávat je tak, aby jim porozuměly i řady obdivovatelů tradičního umění.

Dětský taneční pohyb, taneční hry, květnaté nářečí Lašské a smysl pro krásu a radost z melodie, pohybu je obsahem souborové práce Ondrášku z Frýdku-Místku.

Mozaika folklorních obrázků dělá radost nejen jim samotným, ale svou schopností otevřeně předávat prožitky také široké společnosti posluchačů.

Dětskou skupinu tvoří malí tanečníci, zpěváčci a muzikanti. Společně se prezentují na různých formách kulturních akcí – festivaly (MFF Strážnice, MFF Frýdek-Místek, MFDFS Luhačovice...), přehlídky (Regionální přehlídky DFS FoS  Ostrava, Národní přehlídka DFS v Jihlavě), koncerty , vystoupení, Zpěváček... Každé vystoupení a vykouzelní úsměvu na divácké a posluchačově tváři je pro Ondrášek největší odměnou za jeho práci. 

Aktualizováno ( Úterý, 04 říjen 2016 )
 
PODPORUJÍ NÁS
Napsal Karel   
Čtvrtek, 05 květen 2016

Magistrát statutárního města Frýdek-Místek neinvestiční dotací.

fm.jpgIMT Technologies & Solutions s.r.o. - www.imtts.cz

imt.jpgTiskárna Kleinwächter - www.tiskarnaklein.cz

klein.jpg

 

 

 Lesy ČR

lesy.jpg
ArcelorMittal Frýdek-Místek

arcelor-mittal.jpg

 

Aktualizováno ( Neděle, 18 červen 2017 )
Celý článek...